fbpx

Miks tellida juba tehases värvitud voodrilaud?

Jahu 5, Tallinn voodrilauad

Välja on valitud sümpaatse voodrilaua profiil, laius ja pinnatöötlus. Enne tellimist tuleks veel ka mõelda, kas lasta voodrilaud juba ka tehases ära värvida või teha seda ise? Otsuse tegemisel võiks mõelda järgmiste tegurite peale.

Kas mul on hoovis piisavalt vaba ruumi laua värvimiseks ja ladustamiseks?

Kindlasti oleks vaja voodrilaud enne seina paigaldamist töödelda immutuskrundiga ja ühe korra värvida. Puit “mängib” välisõhus isegi kuni 15% ja vastavalt õhuniiskusele kuivab kokku/paisub. Seega võivad peale värvimata laua seinas värvimist kuivamisel esile tulla värvimata inetud kohad. Lisaks sellele, et heledad triibud ei näe head välja, ei ole antud kohtades laual ka kaitset välistingimuste vastu.

Seega tekib kohe küsimus, kas koduhoovis/objektil on piisavalt ruumi värvimiseks ja ladustamiseks. Värvimise ja ka kuivamise jooksul peaks puit olema stabiilses keskkonnas. Ilmamuutuse korral võivad päike, vihm või tuul ära rikkuda kogu maja välisilme. Kas leidub selline suur varjualune kuhu saab värvitud laudu ka kuivama jätta?

Värvimise protsess on kahtlemata ka ajakulukas. Kas leidub palju vaba aega ja mis on Sinu või töömehe aja väärtus? Voodrilaua värvimine tehases lisab üldjuhul tarneajale kõigest üks või kaks nädalat.

Mis on tööstuslikult värvitud voodrilaua eeliseks?

  • Värvimine ja kuivamine toimub siseruumides kontrollitud tingimustes (stabiilne temperatuur + niiskus).
  • Pealekantava värvikihi paksus vastab värvitootja optimaalsele soovitusele. Värvikiht on kvaliteetne ja ühtlane.
  • Värv imbub paremini lauda kui värv kantakse kohe peale hööveldamist kuivale lahtiste pooridega lauale. Tehases teostatakse voodrilaua värvimine tavapäraselt paari päeva jooksul peale hööveldamist.
  • Kiirus. Niipea kui materjal hoovi peale jõuab, saab laua koheselt seina paigaldada. Ära ei tohi unustada parajaks saetud laua otsade kruntimist ja värvimist! Niiskus imbub puitu kõige paremini just pikikiudu.
  • Aja kokkuhoid. Ei pea kulutama enda või töömehe aega voodrilaua värvimiseks.
  • Soodsam. Tehased, kes tegelevad igapäevaselt puitmaterjali värvimisega ostavad värve kokku otse tootja käest ja hulgi. Seega on tavaliselt garanteeritud ka soodsam hind värvile.
  • Eelvärvitud puit tagab voodrilauale kaitse ka transpordi, ladustamise ja paigaldamise ajaks.

Seega.

Parima tulemuse saavutamiseks soovitame lasta voodrilaud tehases töödelda immutuskrundiga ja ühekordselt katva värviga. Teine värvikiht tuleks aga kindlasti teha pintsliga ja juba peale paigaldamist. Seinas ülevärvimisest ei pääse ka juhul kui tellida voodrilaud tehases kahekordselt värvituna. Nimelt on vaja katta ka naelapeade kohad, saetud laudade otsad ja võimalikud transpordil tekkinud vigastused. Pintsliga värvimisel imendub värv paremini ka laual olevatesse pragudesse ja puidukiudude alla.

Tutvu voodrilaudade valikuga ja esita päring!

Värvitud voodrilaud Rähni 7, Pärnu
Voodrilaud UYKH, vertikaalne laudis UYKVs, aknakarniis PROF2 ja aknaliist A9-1

Viimased uudised / artiklid